Князєв провів суто “чоловічу” розмову з представниками громадськості Закарпаття

Третього вересня, відбулося чергове засідання Громадської Ради при УМВС Закарпатської області.

Новий голова УМВС в Закарпатській області Сергій Князєв прийняв запрошення Громадської Ради і знайшов годину часу для знайомства з активною громадськістю. Попередивши, що розмова буде відверта, він попросив усіх вимкнути записуючі пристрої. Дискусія відбулася принципова, суто чоловіча, подекуди із виправданою «перчинкою» у висловах.

Сергій Князєв розпочав із свого бачення проблематики у правоохоронній системі Закарпаття, перейшовши до вражень від знайомства з керівниками підпорядкованих підрозділів та райвідділків. Від себе можу засвідчити: відбулася чітка, лаконічна, принципова та цікава розмова. І найголовніше – був даний знаковий меседж активній, свідомій частині населення, що співпраця не лише можлива – це вкрай важливий елемент у сумісній боротьбі з корупцією, конрабандою, гральним бізнесом та кредитними аферистами.

До появи Сергія Князєва на засіданні ГР відбувалося обговорення затвердженого порядку денного. Найважливіші з питань: про деякі висновки по резонансним  подіям у Мукачево за участі Правого Сектору та правохоронних органів; вирубка та вивіз лісу кругляка, що продовжується попри заборону; про методи боротьби з діяльностю кредитних аферистів та з постійно мімікруючим гральним бізнесом.

Дійшла черга і до мене. Я намагався висвітлити питання незахищенності журналістів від погроз, нападів, свавілля посадовців ― зокрема у м.Чоп. Мені не відоме інше місто у Закарпатті, де б з такою цинічністю, з таким нахабством, так брутально відносилися до представників преси: нападали, били, погрожували, переслідували сфальсифікованими кримінальними провадженнями ― не хтось, а самі посадовці та депутати Чопської міськради та представники чопської ГО «Самооборони Майдану»!

Я акцентував увагу присутніх на прикладах небажання слідчих РВ УМВС Ужгородського р-ну та Ужгородського міжрайоного прокурора А.Андришина  кваліфікувати наявні випадки протидії журналістській діяльності у відповідності ст.171 КК України ― прецедент вкрай потрібен, «адже посягання на життя журналіста є непересічним злочином і повинно жорстко придушуватися у самому зародку» (П.Федака ― «Трибуна»).

Через декілька хвили після мого виступу раптово подзвонив слідчий Ужгородського РВ УМВС і запросив мене на довгоочікуваний допит у справі про моє викрадення, який мав відбутися більше місяця тому. Совпадениє? Не думаву. Невже з приходом Сергія Князєва щось у заіржавілому механізмі УМВС Закарпаття таки зрушило з місця? Дуже хотілося б вірити. Але давайте довіряти справам ― скоро побачимо.

До речі, відвідувати засідання ГР при УМВС Закарпаття може будь хто з громадян. Але лише члени ГР мають право глосування по висунутих на завердження питаннях. Наступне засідання ГР відбудеться 1 жовтня.

Валерій Наталевич

Loading...