Кадрова нерозбірливість молодого Балоги б’є по іміджу освіти Мукачева

кришинецьКерувати освітою у всі часи було нелегко. Тому постаті освітянських керманичів підлеглі сіячі розумного, доброго, вічного завжди розглядають через лупу, намагаючись вловити їх винятковість. Про нинішню очільницю міської освіти Мукачева пані Катерину Кришінець-Андялошій педагогічній громадськості відомо небагато – молода, симпатична, зробила карколомну кар’єру. Супроводжує мера в закордонних вояжах. І, мабуть, таки гарно супроводжує, раз користується такою безмежною довірою і підтримкою.

Коли перша хвиля шоку від такого необґрунтованого і непередбачуваного призначення пройшла, почалися освітянські будні. Аж тут в одній із шкіл вибухнув туалетний скандал. Міське керівництво, замість того, щоб працювати на випередження і попередження кризових ситуацій, почало проводити громадські слухання щодо типів унітазів!? Це збурило все місто, породило саркастичні коментарі у мережі. Туалетний скандал якось утрясли, щоби згодом породити нові, – йдеться у статті газети «Панорама» в номері від 2 червня.

Свято останнього дзвоника цьогоріч готували з помпою, навіть  традиційне місце дислокації змінили щоб продемонструвати – нові мітли метуть по-новому. Мов у хрестоматійному вірші: «У центрі міста, біля брами, під вікнами «Панорами»…

Проте організатори дійства перестаралися, чим зіпсували настрій сотням випускників і гостей свята. Через конфуз із апаратурою, що, до речі, мав місце і на недавньому бізнес-форумі, свято останнього дзвоника довелося згорнути. Навіть мер не приховував свого обурення і роздратування бе-залаберними діями підлеглих.

… Серед випускників був і хлопчина із розумними очима, який закінчив школу з медаллю. Про це було громогласно повідомлено на шкільній лінійці. Щоб порадіти за сина, родича і друга, на площу, де мали вручати нагороди, зібрався цілий гурт рідних і знайомих. Проте свого прізвища серед медалістів юнак так і не почув… Через чиюсь халатність було вкрай зіпсовано настрій багатьом поважним людям, а юнак кінцево втратив віру у справедливість.

Уже ввечері того дня медаль врешті-решт «знайшлася». Проте неприємний осад залишився. Так через головотяпство дорослих було зіпсовано свято сотням мукачівців і з’ясувалася справжня гірка ціна шкільної медалі.

Від редакції: Ми вирішили почути з перших вуст коментарі головних дійових осіб і виконавців цього медальгейту. Керівник навчального закладу, висловлюючись молодіжним сленгом, «тупо відморозився». Катерина Кришінець-Андялошій замість того, щоб пояснити ситуацію, яку спровокувало її відомство, вибачитись публічно і покаятися, зіграла у мовчання дорослих ягнят: мовляв і я не я, і хата не моя. Чому доброму навчать такі «педагоги»?

Нарешті ще один висновок із цієї сумної історії. Кадри треба ретельно підбирати. І не за принципом їх особистої відданості й наближеності «до тіла», а компетентності і відповідальності.
Варто також скористатись порадою Лукашенка й іноді ці кадри «перетрушувати» (переклад з білоруської) у напрямку їх поліпшення.

А ще застерігаємо від призначення винними у цій історії стрілочників. Бо риба, як відомо, псується не з хвоста…

Надія Сідун, pmg.ua

Loading...