“Газпром” душить Україну

НАК «Нафтогаз України» отримала від «Газпрому» рахунок на $7 млрд, бо купила в минулому році менше газу, ніж передбачено чинним контрактом. -AAA+ –

Про це повідомив представник української сторони газеті Financial Times, передає «Українська правда».

«Нафтогаз» навряд чи заплатить за рахунком, що може змусити «Газпром» перенести розгляд в міжнародний арбітраж, вважає джерело.

Британська газета пише, що вимога «Газпрому» виплатити $ 7 млрд загрожує викликати третій за рахунком масштабний конфлікт між Росією і Україною в газовій сфері.

У «Газпромі» інформацію британської газети в суботу коментувати не стали.

Україна в 2012 році, за оцінками, купила 33 млрд куб. м російського газу. Між тим, згідно з чинним контрактом від 19 січня 2009 року, «Нафтогаз» повинен був купити 52 млрд куб. м газу, мінімальні зобов’язання (take-or-pay) складають 41,6 млрд куб. м.

«Нафтогаз» вів переговори з «Газпромом» про зниження мінімального обов’язкового обсягу закупівлі до 27 млрд куб. м газу на рік через його дорожнечу, проте сторони не дійшли згоди.

Контракт 2009 року не влаштовує українську сторону, яка поки безрезультатно добивається перегляду цінових параметрів контракту. У цьому зв’язку український держхолдинг має намір знижувати закупівлі російського енергоресурсу і з листопада почав використання своїх газотранспортних потужностей в реверсному напрямку для закупівель газу в Європі.


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + 4 =