Газопровід Вояни-Ужгород продовжить поставки палива в Україну

газОператор газотранспортної системи Словаччини Eustream a.s. завантажить газопровід Вояни-Ужгород на 8,5 млн куб. м на добу, повідомляє УНН з посиланням на сайт компанії.

В рамках процедури Open Season оператор газотранспортної системи Словаччини Eustream a.s. отримав достатню кількість заявок на використання додаткових потужностей газопроводу Вояни-Ужгород в обсязі 8,5 млн куб. м на добу.

“Попит вантажовідправників знову перевищив запропоновану потужність. Пропускна спроможність газопроводу Вояни-Ужгород заброньована аж до кінця 2016 року”, — зазначено в повідомленні.

Зазначимо, спочатку потужність газопроводу Вояни-Ужгород оцінювалася в 27 млн куб. м на добу, проте пізніше вона була збільшена до 31,5 млн куб. м, ще пізніше — до 40 млн куб. м.

Нагадаємо, після запуску у промислову експлуатацію газогону “Вояни-Ужгород”, в Україну зі Словвачини розпочалися реверсні поставки газу. За словами Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, завдяки відкриттю реверсу зі Словаччини і можливістю придбавати газ у Європі, відбулося заміщення 60% газу, який раніше Україна купували в російської компанії “Газпром”.

Реверс газу в Україну здійснюється з Польщі, Угорщини і Словаччини. Водночас, У РФ почали знижувати поставки газу ряду європейских країн й заявили, що хочуть заборонити реверс російського газу в Україну.

Протягом 2014 року Україна зекономила 500 млн дол. США завдяки імпорту з Європи більш дешевого природного газу, ніж у Росії.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *