“Галицька Асамблея” дістала друге дихання в Ужгороді (ФОТО)

зунрЧому в центрі вашої емблеми знаходиться галицький лев? – з такого дошкульного запитання  журналіста Володимира Кривошапка розпочалася дискусія в Європейському медіацентрі, яку організував Інститут Західно-Українських студій в Ужгороді.

Навколо круглого стола, скликаного Олегом Хавичем у закарпатських ЗМІ напередодні лунало чимало домислів, адже тема дискусії лунала провокативно “Які ще “окремі райони” України можуть вимагати “особливого статусу”.

Деякі видання підливали масла в вогонь, розповідаючи про пропаганду закарпатського сепаратизму. Насправді вийшла толерантна дискусія про проблеми децентралізації влади в Україні з наголосом на те, що Закарпаття, Галичина та Буковина при створені нового адміністративного поділу можуть утворити єдину територіальну одиницю, адже вони колись разом перебували в складі Австро-Угорської імперії і йменувались одним русинським народом. Така собі “Галицька Асамблея” за участі Буковини і Закарпаття. Як приклад успішних федеративних держав Олег Хавич навів Австрію та Федеративну республіку Німеччину. Сучасна Росія же є пародією на подібне утворення. Модератор заходу також заявив, що не сприймає розмов про Донецько-Луганський сепаратизм ,його немає, є збройна агресія сусідньої держави проти незалежної України.

На Закарпатті відсутні передумови для сепаратизму, зазначив головний редактор “Трибуни” Павло Федака. Про федеративний устрій держави можна буде говорити лише тоді, коли буде зламано становий хребет української олігархії – держава, яка породила цей клас має його і знищити, інакше ми матимемо окремі удільні князівства місцевої псевдоеліти нуворишів, підсумував журналіст.

Керівник Центру сприяння розвитку міст Олег Лукша заявив про те, що децентралізація в Україні відбувається шляхом посилення централізації. Всі заяви майбутніх Президентів України про передачу повноважень на місця так і залишалися заявами.

Круглий стіл в Ужгороді породив більше запитань ніж відповідей, але головним його підсумком стало розуміння того, що український народ заслужив на гідну долю і ми не повинні втратити шансу для розбудови нашої держави.

 

хавичхавич2дискусія

Loading...