Європейський газ піде на Україну через Закарпаття

fotoПостачання європейського газу відбуватиметься через Угорщину і Словаччину.

Україна планує розпочати постачання газу з Європи через Угорщину та Словаччину вже в першому кварталі 2013 року, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості країни Едуард Ставицький.

“Зі Словаччиною є технічні питання, які ми погоджуємо, з Угорщиною у нас практично всі питання вже вирішені”, – сказав він журналістам у четвер у Києві.

За словами міністра, переговори щодо організації постачань газу в Україну з Європи знаходяться на завершальній стадії.

При цьому Е.Ставицький повідомив про отриману Україною пропозицію щодо поставок газу з Європи не тільки від німецької компанії RWE.

“У нас є пропозиція вже поставок (газу – ІФ) на територію України з боку Європи”, – сказав він, після чого, відповідаючи на питання про те, чи йде мова про постачання німецької компанії RWE, зазначив: “Не тільки”.

Детальнішу інформацію міністр пообіцяв повідомити після відповідних переговорів.

Як повідомлялося, Україна в листопаді 2012 року почала реверсні постачання газу з Європи. У листопаді-грудні “Нафтогаз України” імпортував близько 55 млн куб. м за реверсною схемою відповідно до контракту з RWE (Німеччина).

При цьому закупівля газу в Європі в кінці минулого року обійшлася “Нафтогазу” дешевше, ніж у Росії. За даними Державної служби статистики країни, середня ціна природного газу, імпортованого в листопаді 2012 року НАК з Німеччини, склала $425 за 1 тис. куб. м, тоді як російський газ обійшовся держхолдингу за ціною близько $430.

Україна в 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (на 11 млрд 863,9 млн куб. м), порівняно з 2011 роком – до 32 млрд 939,3 млн куб. м (мінімальні зобов’язання – take or pay – становлять 41,6 млрд куб. м). Практично весь цей обсяг газу імпортований з Росії НАК “Нафтогаз України” (24,9 млрд куб. м) і підконтрольною Дмитру Фірташу OstChem Holding Limited (Кіпр).

Інтерфакс-Україна


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − two =