Екологи нагадують закарпатцям, що збір і продаж першоцвітів заборонені законом

першоцвітиМасовий збір ранньоквітучих рослин (шафрану Гейфеля, рябчика шахматного, проліски дволистої, підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного, первоцвіту весняного, нарцису) став головною причиною швидкого скорочення їх ареалу та занесення до Червоної книги України.

Попереду свята – День святого Валентина та Міжнародний жіночий день, на які припадає пік продажу квітів, проте захоплення закарпатців першоцвітами і надалі викликає загрозу для зникнення цих тендітних квітів.

У департаменті екології та природних ресурсів нагадують, збір, транспортування та торгівля першоцвітами заборонені і караються законом.

Наголошують, реалізовувати заборонено не тільки першоцвіти, зібрані в природі, а й вирощені в штучних умовах, оскільки збирання насіння, частин рослин занесених до Червоної книги України, здійснюється у виняткових випадках лише з науковою і селекційною метою. Зокрема для розмноження і розведення у спеціально створених умовах за дозволом Міністерства екології та природних ресурсів України. Екологи також закликають краян не купувати підсніжники.

Боротьбою з незаконною торгівлею ранніми квітами займаються природоохоронні органи спільно з правоохоронцями. За порушення порядку придбання чи збуту першоцвітів передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на суму до 510 гривень з конфіскацією самих рослин. Передбачена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання – від 49 гривень за кожну рослину.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *