До уваги закарпатських «єдинників» суб’єктів господарювання та покупців із електронними платіжними засобами

Для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року, для платників другої групи – з 1 січня 2016 року вступає в силу законодавча норма щодо обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Водночас, зверніть увагу, «єдинщики» 2 та 3 груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також «спрощенці» першої групи не застосовують РРО.
Важливо, що Податковим кодексом зафіксовано норму, яка передбачає звільнення від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування  РРО для платників єдиного податку другої і третьої груп, крім тих, які були зазначені вище та які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року.
Варто відмітити, що у зв’язку із внесеними змінами, суб’єкти господарювання при продажу товарів у мережі Інтернет, у тому числі фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку 2 та 3 груп, повинні застосовувати РРО та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.
З 1 січня 2015 року обов’язково застосовувати РРО та РК при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Таким чином, розширюється сфера застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо). Підприємства сфери послуг при проведенні розрахунків мають застосовувати РРО на загальних підставах.
Актуальним для цих суб’єктів господарювання, котрі почнуть застосовувати РРО буде і надання покупцям можливості розрахуватися електронними платіжними засобами за продані їм товари чи надані послуги.
Так, у разі застосування фізичною особою – підприємцем –  платником єдиного податку при проведенні готівкових розрахунків власних РРО такий платник зобов’язаний забезпечити можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів, якщо відповідно до діючого законодавства він не звільняється від обов’язкового прийому платіжних засобів.
Разом з тим, звільняються від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій), а також суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.
Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області
Loading...