Декомунізація Закарпаття триває

декомунsзація2Геннадій Москаль підписав друге розпорядження про перейменування прокомуністичних вулиць у населених пунктах області в рамках Закону України“Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки”.

Згідно з розпорядженням голови ОДА, вулицюКомсомольську в селищі ЧинадійовоМукачівського району Закарпатської області перейменовано на вулицю Арсенія Коцака (один із найвідоміших культурно-освітніх діячів Закарпаття XVIII ст., вчений, мовознавець, поет, педагог, історик, філософ, теолог).

Вулицю Червоноармійську в селищі Чинадійово– на вулицю Володимира Івасюка (український поет і композитор, автор “Червоної рути”).

Вулицю Чапаєва в селищі Чинадійово – на вулицю Степана Клочурака (закарпатський громадсько-політичний діяч, президент Гуцульської республіки (1918-1919).

Вулицю Фрунзе в селищі Чинадійово – на вулицю Івана Фірцака (український борець і силач, у 1928 році визнаний найсильнішою людиною планети).

Вулицю Щорса в селищі Чинадійово – на вулицю Михайла Вербицького (автор музики державного гімну України “Ще не вмерла Україна”).

Вулицю Жовтневу в селі Драгово Хустського району – на вулицю Михайла Бращайка (політичний діяч, автор закону про назву, мову, прапор, герб та гімн Карпатської України).
Вулицю Колгоспну в селі Драгово – на вулицю Івана Ірлявського (закарпатський поет, один із активістів Карпатської України).

Вулицю Комсомольську в селі Драгово – на вулицю Андрія Бачинського (церковний діяч Закарпаття XVIII – XIX ст., просвітитель).

Вулицю Корчагіна в селі Драгово – на вулицю Федора Корятовича (литовсько-подільський князь, котрий у 14 столітті переїхав на Закарпаття і справив величезний вплив на політичне й культурне життя краю).

Вулицю Леніна в селі Драгово – на вулицю Героїв Небесної Сотні.

Вулицю Пархоменка в селі Драгово – на вулицю Василя Маркуся (український закарпатський науковець, публіцист і громадський діяч української діаспори в США).
Вулицю Чапаєва в селі Драгово – на вулицю Теодора Ромжі (єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії (1944-1947), отруєний представниками НКВС).

Вулицю Щорса в селі Драгово – на вулицю Вікентія Шандора (вчений, публіцист, громадсько-політичний і культурний діяч Підкарпатської Русі та Карпатської України).

Прес-служба Закарпатської ОДА

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *