Чи подешевшає газ для закарпатців?

fotoВсе залежить від того, чи вступить Україна до Митного союзу.

Москва поки не підтверджує, що Росія і Україна досягли домовленостей щодо ціни на газ, не залежних від входження України в Митний союз, заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков.

Про те, що влада України та Росії знайшли підходи щодо зниження ціни на газ без вступу України у Митний союз, 1 лютого заявив посол РФ в Україні Михайло Зурабов.

“Зараз ми не можемо офіційно підтвердити наявність домовленостей”, – сказав Пєсков журналістам.

За його словами, у випадку, якщо такі домовленості будуть зафіксовані, про це обов’язково буде повідомлено. Водночас Пєсков зазначив, що контакти з українською стороною провадяться як на експертному, так і на найвищому рівні. Газова тематика фігурує в порядку денному двосторонніх відносин, додав прес–секретар президента РФ.

Україна кілька років намагається переглянути газові угоди з Росією, називаючи ціну завищеною, а самі контракти – кабальними. При цьому країна істотно знизила обсяг закупівлі російського газу, з чим не згоден “Газпром”, що виставив за підсумками 2012 року “Нафтогазу” рахунок на 7 мільярдів доларів за недобір палива.

За словами Зурабова, який заявив про перебування принципових підходів щодо зниження ціни на газ для України, переговори з цього приводу будуть продовжені на поточному тижні – до Москви прибудуть представники “Нафтогазу” і українського Міненерго. У разі успіху можна чекати наступний раунд переговорів вже на рівні віце-прем’єра України з російськими.


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one − 1 =