Чому Найєм не бажає прозорості відбору до закарпатської поліції

НайємЦю тему на сторінці “Трибуни” у мережі Фейсбук порушила  Milka Dovgomelya.

Поясніть мені, такій неосвідченій, хто належить до громадськості?! Я? Ти? Він? А згідно яких нормативно-правових актів, указів, рішень… можна виключити певну групу людей з громадськості? Виявляється, для цього досить рішення однієї людини. Не когось із нас з вами. Такі рішення у нас приймаються народними депутатами.
Тиждень тому було оголошено про набір громадськості на участь в конкурсних комісіях по відбору кандидатів в ряди Нової патрульної служби Ужгорода та Мукачева http://www.mvs.gov.ua/…/zakarpatt…/uk/publish/article/161052 Всім бажаючим пропонувалося подавати свої анкети. Жодного слова про вимоги, заборони, критерії.
Відправляю свою анкету. Через кілька днів телефонує приємна дівчина Дарія. Пропонує прийти на зустріч, де громадськості буде пояснено принципи проведення співбесіди. Уточняю як нас відбиратимуть. Отримую відповідь, що телефонують тим, кого уже відібрано. За день до співбесіди приходжу на першу зустріч. Цікавий також момент, що жодних документів підтверджуючих мою особистість, ніхто не просив, а Дарія, почувши запитання чи потрібен паспорт, взагалі здивувалась.

На зустрічі дають коротку інструкцію (на російській, доречі, мові; що було пояснено роботою з грузинськими колегами), настанови, дискутуємо по технічним моментам. Наступну зустріч, уже з Мустафою Найємом, призначають на перший день співбесід, вранці. Цілих півтори години куратор розповідає нам про всю «прозорість» відбору, неодноразово наголошуючи, що було запрошено абсолютно всю громадськість, яка виявила бажання (хоча, я особисто, знаю, як мінімум 2 людей, яких не запросили). І тут, в ході розмови, виникає конфлікт. По невідомим причинам, забороняють входити в комісію, колишнім працівникам правоохоронних органів. Доводи, що ці чоловіки являються членами громадської ради при УМВС, ігноруються. На прохання пояснити причину цієї заборони, лунає не зовсім ввічливе «Я так сказав». Далі ще сотня пояснень, і жодних конкретних аргументів. Тему закрили. І тут підходить моя черга. « Я вас памʼятаю, – звертається до мене пан Найєм, – ви теж не можете приймати участь». На моє здивування і прохання пояснити причину, чую тільки якісь незрозумілі «Ви ж подавали заяву» та «Уявіть, як це виглядатиме зі сторони». Одним словом, окрім «НІ», більше нічого конкретного. Тепер уже і моєму обуренню немає меж.

Після зустрічі ще раз намагаюсь зʼясувати причину заборони. Підхожу до куратора особисто. – Я вас памʼятаю, – намагається ввічливо мені посміхатись Мустафа. – Я теж памʼятаю, що не дивлячись на мої неодноразові звернення і ваші обіцянки, ви так і не дали мені відповідь. Моя фраза трохи вибиває куратора з рівноваги, але він і надалі намагається посміхатись. В потоці виправдань лунає фраза «Я маю доступ тільки до тих даних, що і ви, зателефонувавши до call-центру». І знову я в шоці. Це як, керівник не має доступу!?? Тоді зʼявляється нова версія, я начебто, під час проведення опитування між етапами конкурсу, добровільно відмовилась продовжувати брати участь у конкурсі. Пояснюю, що про опитування чую вперше. Тоді мені пропонують «дочекатися відповіді по закінченню конкурсу», чим односторонньо закінчують розмову.
В підсумку, можу зробити тільки такі висновки:
– Набір громадськості в комісії, такий самий «прозорий», як і весь конкурс
– Відкритих рейтингових списків не було, і, мабуть, уже ніколи й не буде
– Рішення приймаються в односторонньому порядку, і апеляції не підлягають.

І ще, один цікавий момент. Я хотіла б попросити Мустафу Найєма, публічно пояснити, чому, колишнє місце роботи, або факт прийому участі в тестуванні, забороняє входити в комісію, а працівники call-центру, і люди, які беруть участь в технічній частині конкурсу, мають право, паралельно приймати в ньому участь?!

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *