Через закарпатську митницю українка намагалася провезти електрошокер та кийок

шокерВчора, 2 вересня, рухаючись із України в Чеську республіку, на митний пост «Малий Березний» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «OPEL ANTARA».

Українка, яка керувала автівкою, обрала форму проходження митного контролю через «зелений коридор».

Таким чином громадянка заявляла про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Але звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Після прийняття рішення оглянути транспортний засіб та речі громадянки України, було виявлено металевий телескопічний кийок, трьохсекційний, чорного кольору, загальною довжиною у розкладеному стані 54 см., в складеному – 21 см. Без будь-яких маркувань. Та електрошоковий пристрій у формі ліхтарика чорно-сірого кольору, довжиною 13 см, без будь-яких маркувань.

Вказані предмети, доступ до яких нічим не ускладнювався, знаходилися між передніми сидіннями водія та пасажира в салоні авто.

Варто зазначити, що згідно Постанови Верховної Ради України від 24 січня 1995 р. №19-95-ВР, п.8 доповнено Перелік видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об’єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України. В переліку, зокрема, зазначені й електрошокові пристрої та спеціальні засоби, що застосовуються правоохоронними органами.

Також, відповідно до п.2 ч.1 ст 196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, на пропуск яких, відповідно до закону, потрібні дозволи інших державних органів. На момент переміщення через митний кордон в українки були відсутні будь які документи до виявлених предметів.

Таким чином, громадянка України порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю: під час митного контролю в неї виявлені предмети, які обмежені для переміщення через митний кордон України. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України предмети правопорушення вилучено, – пише відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *