Через побудовану міні-ГЕС жителям села на Тячівщині загрожують паводки

МГЕССтурбовані мешканці села звертаються до голови Закарпатської обласної ради та депутатів змусити власників ПП «Комерцконсалт» виконати свої обіцянки, а в противному разі заборонити їм займатись таким видом діяльності.
Річ у тім, що після того, як ПП «Комерцконсалт» побудувало та ввело в екплуатацію міні-ГЕС в с.Красна Тячівського району, крім того, що літом міні-ГЕС залишає річку без води, вона поставила під загрозу затоплення і руйнування біля 30 будинків селян. Будувати за свій кошт захисну дамбу інвестор відмовляється, хоча перед отриманням дозволу давав такі обіцянки,а в бюджеті коштів для цього немає. От і живуть селяни як на пороховій бочці.

– Проблема пов’язана з р.Красношуркою,яка протікає через село. Повені у нашому селі були і раніше,але таких паводків, як був останній не пам’ятає ніхто. Все це пов’язано з будівництвом гідроелектростанції, задля потреб якої змінили русло річки і звузили її. Тепер там де річка робить крутий поворот,вона і завдає найбільше шкоди. Берег на якому побудована гідроелектростанція укріплений згідно з технічними умовами,а протилежний зовсім не захистили від води. Зроблено тільки гравійний насип,який навіть за звичайних умов легко розмивається. А власник гідроелектростанції під час громадських слухань, дав обіцянку, що берегоукріплення буде зроблено. Але до сьогоднішнього дня,це тільки обіцянка,жодні вимоги не виконано. А люди і надалі з поганими передчуттями чекають весняну та осінню повінь, – йдеться у зверненні, яке є у розпорядженніTyachiv.com.ua.

 

Loading...