Через непрофесіоналізм екс-начальниці хустського райвідділу освіти Жанни Микитюк 11 тисяч школярів району ризикують замерзнути у холодних класах

жаннаПоки Жанна Микитюк кілька місяців панічно намагалася позвільняти із Хустського районного управління освіти всіх неугодних їй працівників, тендери на закупку вугілля для шкіл пройшли із грубими порушенням, були оскаржені в судах і, як результат, усі школи Хустського району залишились без єдиного кілограма вугілля.

Почалася ця історія, яка зараз поставила під загрозу навчальний процес та здоров’я 11 тисяч школярів Хустського району, ще у січні 2015 року. Тоді Жанна Микитюк завдяки старанням тодішнього голови Закарпатської ОДА і по сумісництву свого коханця Василя Губаля незаконно очолила відділ освіти Хустської РДА. Замість того, щоб, як належить, одразу розпочати працювати над своїми звичними штатними обов’язками, Жанна взялася за масові звільнення. У своїх істеричних намаганнях позбутися всіх неугодних працівників, вона дійшла навіть до звільнення штатних водіїв РДА. І саме тоді втратила момент, коли необхідно було зайнятися проведенням тендерів на закупку вугілля на наступний навчальний рік.

Згадала пані Микитюк про вугілля і обігрів шкільних класів тільки у червні. У липні тендери заледве були проведені. Щоправда, абсолютно непрофесійно і з масою порушень, через що практично одразу всі рішення були оскаржені в Антимонопольному комітеті. Головною причиною оскарження стало те, що напередодні Микитюк звільнила із Господарської групи РДА практично всіх людей, котрі працювали там раніше, і на їх місце призначила нові кадри. Людей абсолютно недосвідчених і непрофесійних. Власне, отримали вони посади тільки завдяки тому, що були кумами тієї ж Микитюк і її коханця Губаля. Зокрема, це добре відомі в районі жителі Нижнього Селища і Велятина. Їхній непрофесіоналізм і привів до скасування результатів тендеру. Чомусь, провести новий тендер пані начальниця тоді не додумалась і коли нарешті була звільнена із незаконно зайнятої посади, залишила відділ освіти у просто катастрофічному стані.

Коли на посаду начальника відділу освіти повернувся Павло Русин,  із необхідних 4 інспекторів там працював тільки один, були 2 працівники Господарської групи із ледве тижневим досвідом роботи, без начальника, не було призначено завідуючого методкабінетом. Окрім того, дві школи району почали навчання без призначених директорів. У семи не було заступників директора по навчально-виховній роботі, а саме на них тримається навчальний процес.

Окрім того, відділ освіти просто проігнорував наявність у районному бюджеті 800 тисяч гривень виділених із державного бюджету для капітального ремонту Сокирницької (Запотоцької) школи. У навчальному закладі необхідно замінити дах, перекриття другого поверху, підлогу, вікна, двері, електропроводку. Через те, що роботи не розпочали вчасно, нове керівництво змушене розпочинати їх зараз, коли цьому не сприяють ні погодні умови, ні початок навчального року. Діти будуть змушені вчитися у другу зміну, щоб їхні класи нарешті підготували для нормальної роботи. І все через те, що недолуга начальниця замість реальної роботи займалася звільненнями.

Ще однією проблемою є те, що  через нераціональне та непродумане використання коштів незаконною начальницею відділу освіти Жанни Микитюк школи району залишилися без фінансування для закупки окремих продуктів харчування.  Через це діти не зможуть отримувати якісне харчування із достатньою калорійністю.

Однак калорійність їжі зараз є далеко не найбільшою проблемою відділу освіти. Згадані тендери на закупівлю вугілля Жанна Микитюк так і не змогла провести. Тепер, щоб їх законно могло провести нове керівництво відділу, необхідно мінімум два місяці часу. Завершені вони будуть не раніше грудня.

Є ризик, що навіть у січні 2016 року у школах не буде ні вугілля, ні грошей на його придбання. У відділі освіти, звичайно, зроблять все від них залежне і не дозволять дітям мерзнути у холодних класах, але сам факт настільки байдужого і непрофесійного ставлення до своєї роботи, яке продемонструвала Жанна Микитюк, обурює. Таких людей не можна допускати до таких відповідальних посад. Тому зараз, коли ця жінка балотується і до Закарпатської обласної ради, і на посаду голови Велятинської сільської ради, виборцям та жителям Хустського району варто бути дуже обережними. Щоб не довірити свій голос людині, котра валить все, за що береться.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *