Частина студентів УжНУ відтепер живе в європейських умовах (ФОТО)

Завдяки спільному проекту УжНУ та Угорського фонду підтримки при Національному банкові Угорської Республіки

Сьогодні, 22 лютого 2016 р., в Ужгороді відбулося відкриття відремонтованої частини гуртожитку № 4 УжНУ. Частину гуртожитку, яку повністю відремонтували за рахунок співфінансування УжНУ та Фонду «PALLAS ATHÉNÉ DOMUS CONCORDIAE», може стати взірцем справжнього сучасного європейського помешкання, які повинні діяти в Україні. І, як вважають майже всі присутні, аналогів відремонтованій частині напевно що важко буде пошукати загалом по всій нашій державі.

У церемонії відкриття взяли участь високопосадовці з Угорської Республіки- головний радник Голови Нацбанку Угорщини, голова наглядової ради Фонду НБУ «PADOC» Дьордь Насваді, заступник держсекретаря Міністерства закордонних справ і зовнішньо-економічних зв’язків Угорщини Йожеф Бачкаї та Генеральний Консул Угорщини в м. Ужгороді Йожеф Бугайло. Закарпаття представляли на відкритті проекту голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, ректор УжНУ Володимир Смоланка та інші високоповажні гості.

Як повідомив декан природничо-гуманітарного факультету УжНУ Олександр Шпеник, частину гуртожитку вдалося відремонтувати за рахунок спільного проекту УжНУ та Угорського фонду підтримки про Національному банкові Угорщини. «Угорський фонд вклав у проект реконструкції 20 млн 800 тис форинтів, що в еквіваленті на українську валюту становить близько 1 млн 800 тис гривень, співфінансування з боку Ужгородського університету становить майже 1 млн 200 тис. грн. У оновлених помешканнях (усі кімнати блочного типу – на дві кімнати припадає один санвузол) проживатимуть студенти природничо-гуманітарного факультету та факультету міжнародних відносин УжНУ. «Таких сучасних та комфортабельних умов проживання для студентів не те, що на Закарпатті, а й на теренах усієї України було дуже мало, якщо і є загалом. Умови проживання прекрасні, я певен, що всі будуть задоволені», – додав О. Шпеник.

З його слів, угорська сторона задоволена втіленим проектом, якість виконаних робіт усіх надзвичайно вразила. «Виходячи з того, що ми зараз зробили, угорська сторона, за попередніми даними, готова продовжити фінансування проекту», – уточнив декан факультету.

У свою чергу ректор УжНУ Володимир Смоланка розповів, що, згідно з проектом, повністю відремонтовані й приміщенні, в яких живуть студенти, і санвузли, зроблена спільна кухня, два приміщення для відпочинку студентів. «Загалом змінено радикально умови, в яких жили студенти Але я хочу додати, що це не кінець проекту. Це тільки початок, – додав ректор. – Ми хочемо з 6-го поверху поступово спускатися вниз, почергово ремонтуючи кожен наступний. Тому ті студенти, які сьогодні, так би мовити, заздрять тим. Хто живе в нових приміщеннях, трішки зачекали – невдовзі такі умови будуть і в них. Я певен, уся ця наша робота сприятиме тому, щоб студенти не переймалися побутовими проблемами, а тільки з задоволенням вчилися».

В. Смоланка також повідомив, що загалом цьогоріч УжНУ планує виділити на капітальні ремонти приблизно 16 млн грн. «Так, щоправда, ці кошти підуть не тільки на гуртожиток, а й на інші будівлі. Адже не секрет, що університет має на своєму балансі близько 50 будівель, і матеріально-технічна база вузу далеко не в найкращому стані. Тому зараз цьому питанню приділяємо дуже багато уваги», – додав ректор.

У свою чергу присутній на урочистостях Народний депутат України Василь Брензович повідомив, що даний проект – прекрасний приклад співпраці України з Угорщиною. «Я вважаю, що таку співпрацю потрібно тільки розвивати. Але при всьому цьому дуже прикро, що 18-ий місяць поспіль Україна не має свого посла в Угорській Республіці – в сусідній державі! Я думаю, що призначення посла тільки додало б поглиблення співпраці між двома країнами. Сподіваюся, це питання буде найближчим часом вирішене».

ужну ужну2 ужну3

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *