“Братня” Росія шахраює з газом для України

Експерти підрахували, скільки “Газпром” повинен вимагати з України.
Згідно з підрахунками міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s, потенційні санкції “Газпрому” до “Нафтогазу” за недобір газу у 2012 році мали би складати $ 1,2 млрд, що у 5,8 разів менше, ніж $ 7 млрд, які вимагає російський газовий монополіст.

“В рамках чинного договору “Нафтогаз” зобов’язаний оплачувати певний обсяг поставок газу від “Газпрому” незалежно від того, використовує він цей газ, чи ні. Враховуючи невибраний обсяг газу в розмірі 2,8 млрд куб. м і рівень цін на газ ($ 424/тис. куб. м), ми вважали, що до кінця 2012 року розмір вимог мав сягнути $ 1,2 млрд”, – йдеться в аналітичному звіті агентства.

Зі свого боку президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук вважає, що виставивши Україні штраф у $ 7 млрд, “Газпром”, очевидно, врахував весь обсяг недокачаного блакитного палива з 2009 року і проіндексував його на зміни цін.

“З боку “Газпрому” поки немає розшифровки цієї цифри. Скоріше за все, вони порахували весь невибраний Україною газ, починаючи з підписання контракту в 2009 році, і множили на ціни кожного періоду”, – сказав експерт.

Нагадаємо, у “Нафтогазі” заявили, що не планують оплачувати виставлений “Газпромом” рахунок на величезну суму.

clipnews.info


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − 2 =