Борги закарпатців за комунальні послуги становлять майже 200 мільйонів гривень

комуналка-боргНа кінець липня поточного року мешканці Закарпаття заборгували за житлово-комунальні послуги 193,9 млн.грн. Заборгованість невдовзі може зрости, адже сьогодні, 1 вересня, зросла вартість електропостачання, а попереду – опалювальний сезон.

Упродовж січня–липня 2016р. населенням сплачено за житлово-комунальні послуги 686,3 млн.грн, включаючи погашення боргів попередніх періодів. Рівень оплати по області становив 95,9%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в Закарпатській області.

Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг на кінець липня 2016р. за централізоване водопостачання та водовідведення становила 48,3 млн.грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 39,5 млн.грн, за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 20,2 млн.грн, за вивезення побутових відходів – 12,8 млн.грн. У той же час, за рахунок перевищення нарахованих бюджетних коштів (призначені субсидії) організаціям, що надають домогосподарствам послуги газопостачання, над вартістю фактично спожитих послуг, заборгованість населення з оплати цього виду послуг на кінець липня 2016р. була відсутня.

Крім того, у липні 2016р. населенням сплачено за електроенергію 54,0 млн.грн (у червні – 54,7 млн.грн). Заборгованість з оплати електроенергії на кінець липня становила 73,1 млн.грн.

Середні нарахування за житлово-комунальні послуги на одного власника особового рахунку у липні 2016р. порівняно з відповідним періодом 2015р. збільшились на 8,1% і з урахуванням електроенергії (із розрахунку 150 кВт∙год) становили 403,9 грн.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 № 976 “Про затвердження Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги” з початку року з населенням було укладено 545 договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 2,7 млн.грн. Сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів становила 1,5 млн.грн.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *