Блиск і злидні мукачівської освіти через окуляр… унітаза (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Виїзна комісія депутатів Мукачівської міської ради з рейдом відвідала ряд освітніх закладів на предмет перевірки санітарно-гігієнічних умов, відповідність їх до сучасних вимог цивілізації.
Обрадувало далеко не все.
Скажімо, в ряді областей України дітлахи не ходять до школи через фантастичні снігопади, а в одинадцятій загальноосвітній школі міста над революційною Латорицею припинили заняття в крилі для молодших школяриків, бо… взялися ремонтувати санвузли на першому і другому поверхах.
Їх по два на кожному. І на кожних дверях тепер — табличка «Ремонт». До кінця процесу ще досить далеко. А до того ж і батьки, і депутати не задоволені з приводу того, що встановлюють тут найпримітивніші унітази, на яких сидять навпочіпки. Європейська цивілізація суперечить таким «зонівським» стандартам.
Чи не через це сердилася керівниця навчального закладу, яка голосно докоряла «депутатам», що вони, мовляв, вдерлися в «чужі» володіння. Хоча її вини у цьому розгардіяші нема, заправляє усім цим начальник управління  освіти Мукачівського міськвиконкому Катерина Кришінець-Андялошій.
В їдальні стояли на підносі страви типу пиріжків і бутербродів, не прикриті плівкою, що бажана в таких випадках.
Моніторинг ситуації продовжили в загальноосвітній школі №13. Тут були унітази й перегородки між ними, але дуже багато поламаних бачків. У туалетах стояв запах, тобто санітарний стан знаходився далеко не на належному санітарному рівні. Обслуговуючий персонал зібрався пильно подумати про це, а ще й дав негативну оцінку стосовно рішення встановити в школі №11 ті унітази, що будуть там презентовані після ремонту нашим наймолодшим.
«Дівчаткам треба обов’язково унітази нормального взірця!» — була загальна думка. Зрештою, сказав хтось із депутатів, могли б бути унітази двох взірців — на вибір. Щодо цього і місцевий міськвно міг би сказати своє чітке слово, щоб ситуація в педагогічному і батьківському середовищах не збурювалася.
На кого ж рівнятися в цій ситуації? Хто наш маяк?
А знаєте, він є!
Це — очільник навчально-виховного комплексу “Гармонія” Ярослав Жиган. Туалети в його підшефній педагогічній царині ідеальні. Чисті, світлі, з окремими кабінками, євро-дверима тощо. Молодець! Освітній заклад його спеціалізується на комп’ютерних технологіях. Уже десять років лежить на владному столі заявка Я.Жигана ще на один клас. Треба дати чоловікові. Тим більше, що, за словами депутатів, зараз така реальна можливість з’явилася.
Після відвідин останнього навчального закладу з’явилася думка, що діти з 11-ї школи відчують себе ображеними через значно гірші умови, якщо випадково завітають сюди. З’явиться таке собі, мало що не класове, розшарування, комплекс меншовартості. «Ліпше вже не ставити унітазів узагалі, ніж такі», — вторить цій думці директор Мукачівського юридичного ліцею Сергій Дубінський. Його теж відвідали ми. Чоловік тримає на рівні чеську споруду тридцятих років минулого століття, споруджену чехами часів Масарика. Та все ж гостро назріла потреба в заміні системи внутрішнього опалення, даху, ремонту спортзалу, що тісниться в колишній стайні.
До речі, найбільшими проблемами сусідньої загальноосвітньої школи №1 імені О.С.Пушкіна є спортивний зал, майстерня, їдальня.. А ще — замощення двору. А санвузли тут на належному рівні. Директор Євген Морека за це спокійний. Гаразд також із теплом, водопостачанням і каналізацією.
…А плівкою так звана «швидка їжа» була накрита тільки в одному освітньому закладі. В якому? Здогадатися неважко. В Ярослава Жигана!
Василь ЗУБАЧ,
спеціально для «Трибуни».

11

118 112 113 115 114

136 135 134 133 132 1315 52 53 51л л1 л212 14

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

2 thoughts on “Блиск і злидні мукачівської освіти через окуляр… унітаза (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 • 22.01.2016 at 16:13
  Permalink

  редакція виправте, будь ласка, навчально-виховний комплекс №5 на “Гармонія”……ЗОШ №5 вже не існує з 2001 року

  Reply
 • 22.01.2016 at 20:04
  Permalink

  а чому така різниця між туалетами шкіл, чи то є престижні і не дуже? чи є елітні і неелітні? чи управління освіти має перейматися однаково усіма закладами освіти, без виключення.
  не легко мерц Мукачева наводити порядок, залишений його попередником Ленделом Золтаном, який говорив, що у мукачеві порядок у бюджетних установах найкращий.

  Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *