Антиукраїнський сепаратизм на Закарпатті повинен бути зупинений без будь яких вагань та проволочок!

бедьПроце заявив ректор Ужгородської української богословської академії Віктор Бедь.

-Давніій план ординсько-комуністично-кадебиської Московії…, яка ніколи не збиралась і не збирається від свої ординсько-імперської та велико-шовіністичної політики агресора та інтервента…

Саме для реалізації цього плану, у період розпаду комуністичного СРСР, в 1989 -1991 рр. комуністичною владою на Закарпатті (прихвостями москалів) за вказівкою і під керівництвом ЦК КПРС і КДБ СРСР було роздмухано і підтримано ідеологію “політичного русинства” та зроблено спробу заколоту щодо проголошення політичної автономії в Закарпатті… Слава Богу, цей план було знешкоджено силами національно-патріотичних сил Закарпаття, зокрема Закарпатською крайовою організацією Народного Руху України.

Не всі наші земляки тоді поділяли погляди представників національно-патріотичних сил краю щодо активної протидії спробі комуністичної влади проголосити політичну автономію в Закарпатті. За відмову підтримати прокомуністичний і промосковський курс на проголошення ворожої щодо України політичної автономії в Закарпатті, який підтримувався зокрема і окремими радикальними політичними колами з Угорщини в надії та за комуністичні обіцянки на проголошення угорської автономії в угорсько-мовних районах нашого краю, неодноразові докори лунали і на мою адресу, як народного депутата України від антикомуністичної опозиції у Верховній Раді України (1990 – 1991 рр.) і голови Тячівської районної організації НРУ (1989 – 1991 рр.), голови Закарпатської крайової організації НРУ (1991 – 1992 рр.). Та час показав, що саме тактика і стратегія представників саме українських національно-патріотичних сил Закарпаття (зокрема організацій – НРУ, Гельсинської спілки, УРП, ДемПУ, крайової “Просвіти”, Товариства української мови та інших) була вірною і відповідали дійсному захисту національних, політичних, економічних, культурних, мовних та духовним інтересам як Закарпаття,так і України в цілому. Інакше, у випадку реалізації в 1989 – 1991 рр. прокомуністичного та промосковського плану щодо спроби проголошення політичної автономії в Закарпатті, сьогодні коштував би нам втратою миру та спокою в нашому краї, бо під брехливим і лицемірним гаслом “захисту політичних русинів”, ми би опинились під дулом путінських окупаційних автоматів та танків, а Європа (в тому рахунку і Угорщина), отримала би під своїми кордонами старого московського окупанта та його атомні боєголовки, як наразі це ми спостерігаємо в Криму.
Тому ганьба всім тим, хто в умовах реальної агресії та інтервенції з боку ординсько-комуністично-кадебіської Московії про України підтримують та живлять антиукраїнський сепаратизм в Закарпатті.
22 березня 2014 р.