//Антимонопольники рекомендують “Закарпаттяекоресурсам” припинити дискредитацію суб’єктів господарювання

Антимонопольники рекомендують “Закарпаттяекоресурсам” припинити дискредитацію суб’єктів господарювання

антимонопольнийЗакарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало обласному управлінню «Закарпаттяекоресурси» припинити дискредитацію суб’єктів господарювання.
Так, Управління проінформувало 82-х імпортерів про безпідставність та протиправність укладення договорів з надання послуг по організації збирання, заготівлі та утилізації використаної тари і пакувальних матеріалів підприємствами та організаціями області, які імпортують товари у тарі і пакувальних матеріалах з ТОВ «Трініті Еколоджі», ТОВ «Ековест», ТОВ «Вест Еко Груп», ФОП Повхан Я.І. та ТОВ «Укрресурси-2011».
Свою позицію Управління мотивувало порушеннями вимог постанови КМУ «Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини» та Порядку здійснення митного оформлення імпортних товарів у тарі і пакувальних матеріалах. Адже, Законом України «Про відходи» визначено обов’язок суб’єктів господарської діяльності передбачати при укладанні угод на поставку в Україну товарної продукції утилізацію чи вивезення з України використаних пакувальних матеріалів і тари.
Однак, відповідно до вимог чинного законодавства, підприємства-імпортери мають право самостійно організовувати приймання та утилізацію використаної тари (укладати угоди з відповідними організаціями) або звернутись за наданням послуг з організації такої роботи до ДП «Укрекоресурси».
Таким чином, дії Управління містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді дискредитації суб’єктів господарювання шляхом поширення неправдивих відомостей, пов’язаних з їх діяльністю, які завдали або могли завдати шкоди їх діловій репутації.
В зв’язку з наведеним, Управлінню рекомендовано вжити заходи щодо усунення порушення. Для розгляду рекомендацій визначено 10-денний термін.
Рекомендації надані за результатами розгляду колективного звернення підприємців області.

Прес-служба Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

Loading...