Аферисти полюють на Ваші гроші!

Фінансові піраміди як «свербіж» недорозвинутого капіталізму. Вже два десятиліття поспіль на території колишнього СРСР спалахують і згасають різного роду структури, які обіцяють фінансове благополуччя без особливих зусиль і проблем. Відсутність альтернативних можливостей фінансового розвитку особистості, а головне — низький прожитковий мінімум штовхають величезну кількість громадян у ризиковані з точки зору здорового глузду авантюри. Мова йде про фінансові піраміди, які сьогодні нагадують свербіж недорозвиненого капіталізму на тілі пострадянських країн…

Без сумніву, метою людей, які стоять біля керма фінансових пірамід, є аж ніяк

не грабіж ближнього свого, а банальнее забезпечення прожитку для себе і своєї сім’ї. Але це — прожиток за рахунок сусіда, друга, родича, який погоджується внести частину грошей в якийсь загальний пайовий фонд. Потрібно розуміти, що такі піраміди різняться за своєю формою, але метою їх завжди є фінансова вигода. Незважаючи на те, що вони часто маскуються під неформальні об’єднання, що залучають грошові кошти громадян для будівництва світлого майбутнього. У цьому плані сумно-славнозвісний «МММ» не гарантує нічого, але в той же час озвучує конкретні цифри збагачення. Крім фінансової спокуси в обов’язковому порядку присутня і спокуса якоїсь кастовості, навіть обраності цієї групи людей. І сторія знає чимало несамовитих випадків, коли зовнішньою формою фінансової піраміди були релігійні течії та культи. Тому існує кілька моделей такого шахрайства.

У класичній моделі від вкладників ховається походження доходу, відбувається маскування під підприємницьку діяльність. Так воно було задумано засновником Чарльзом Понці в 1919 році. Саме цей шахрай на початку минулого століття придумав і реалізував в американському суспільстві схему першої фінансової піраміди. Другий вид — це модель коли збагачення засчет наступних інвесторів і це не приховується. У цьому випадку діяльності надається моральна або релігійна основа. Такий собі фонд добра. Сенс же полягає в залученні коштів і мотивувації грошовою вигодою. Піраміди завжди мають схожість з фінансовими інституціями, але, як правило, не зазнають жодного контролю з боку держави. Наївне і довірливе населення — основний шлях і метод успіху цих структур. Наприклад, у США газети назвали ці структури «лихом серед людей». Бо збиток наноситься, як і простим людям так і всім структурам фінансової діяльності держави і суспільства вцілому.

На жаль, у нас працюють такі схеми злочинного вимивши грошей,які спрямовані, наприклад, проти пенсіонерів, у більшості, фінансового удару від них зазнають соціально незахищені верстви суспільства. Тому очевидно, що держава зобов’язана обмежити таку діяльність. Незважаючи на те, що до керівника «МММ» складно застосувати статтю про шахрайство через те, що він прямим текстом говорить про приреченість своєї структури з часом. Відтак і з’являється потреба у новому законі. Евфемізм «привласнити гроші» слід замінити на вкрасти і обдурити.

Нерідко прикриттям такої піраміди в нашій країні є і будівництво

багатоквартирних будинків у так званому паперовому вигляді. Залучення грошей у цій схемі відбувається завдяки активній рекламі. Тут важливе вміння прораховувати ризики. Фактично, вкладаючи гроші в будинок або квартиру на папері, громадянин стає інвестором цього підприємства. Кілька гучних подібних скандалів вибухнуло в нашій столиці і стали широко відомі. Але немає ніякої гарантії, що подібна схема по грабунку українців не повториться знову.

З проханням прокоментувати діяльність мабуть найбільш поширеної нині в Україні фінансової піраміди «МММ», яка нині називає себе якоїсь касою взаємодопомоги, ми звернулися до низки експертів.

Олександр Пелін, доктор філософії, Голова Закарпатського регіонального

відділення Асоціації соціологів України:«МММ підриває резерви соціального

капіталу: довіра громадян до будь-яких фінансових ініціатив в Україні, мотивує” вестернізацію “нашого життя …»

Андрій Курков, письменник:

«Мені здається, що недовіра державним і просто банкам, а також влади чомусь у фінансово і економічно неграмотною частини населення провокує довіру до шахраїв, які завжди готові прийняти гроші у населення під обіцянку казкових відсотків. Однак крім простих шахраїв є легальні схеми відбирання грошей у населення, при здійсненні яких віддав гроші виявляється особисто винуватим у своєму нещасті – то є співучасником власного пограбування. Одна з таких схем називається ФОРЕКС – це залучення реальними трейдерами наївних і неписьменних бажаючих швидко збагатитися в складні ігри на різниці курсів валют. Власне, саме гроші цих учасників і стають здобиччю трейдерів. Врятувати наївних громадян може тільки держава, що регулює ринок фінансових послуг. Але тільки тоді, коли держава цього хоче.»

Ерік Найман, автор декількох книг з економіки і управління ризиками, аналізу та управління інвестиціями; доктор економічних наук, провідний фінансовий аналітик в Україні: «Ці хлопці збирають з народу гроші, міняють на долари і вивозять з країни. І часто закликають брати кредити, щоб віддавати гроші їм. А це вже проблема банків і їх незрозумілих вкладників. Загалом – це проблема фінансової безпеки країни.»
Без сумніву, держава,правоохоронні органи. а також Національний Банк України зобов’язані відстежувати таку діяльність і оберігати громадян від подібних спокус. Так і роблять, наприклад, у Німеччині де прийнятий окремий закон присікати «організацію фінансових ігор по ланцюжку» або в Австрії де подібний документ прийнятий в парламенті з формулюванням «протидія принципом сніжної грудки у фінансовій діяльності».

Наразі ж, поки наші парламентарі візьмуть цей приклад у своїх колег з-за

кордону, українцям слід самим бути обачними та не потрапляти у вміло розкинуті мережі мисливців за грошима.

Наша довідка: Фінансова піраміда – спосіб забезпечення доходу учасникам

структури за рахунок постійного залучення грошових коштів. Як правило, у

фінансовій піраміді обіцяється висока прибутковість, яку неможливо підтримувати тривалий час, а погашення зобов’язань піраміди перед всіма учасниками стає свідомо нездійсненно.

 

Фінансові піраміди нелегальні і прямо заборонені у багатьох країнах: Австралія, Австрія, Албанія, Бразилія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Данія, Домініканська Республіка, Іран, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Китай, Колумбія, Малайзія, Мексика, Непал, Нідерланди , Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, США, Таїланд, Тайвань, Туреччина, Філіппіни, Франція, Швейцарія, Швеція, Шрі-Ланка, Естонія, Південна Африка, Японія.

Олег Подебрій

clipnews.info


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × two =