Аби доїхати у «Косино», треба втратити і нерви, і колеса (ФОТО)

Берегівщина – край туристичний, який вже давно відомий своїми родзинками, що приваблюють туристів зі всієї Європи. У той час, як садиби та готелі готуються до літнього туристичного сезону, термальний басейн «Косино», що розташований у однойменному селі на Берегівщині, – один з тих закладів, який цікавий для туристів круглорічно.

Однак, нині по дорозі до комплексу термальних вод туристів «зустрічають» місцеві принади: напівзруйновані будівлі, захаращені обочини, і – відсутність доріг, вірніше їх просто катастрофічний стан, у вибоїнах якого залишив своє колесо не один турист, який не знайомий з місцевістю та маневрами об’їздів небезпечних ділянок.

Всі «родзинки», які остаточно відбивають бажання відвідати термальних басейн ще раз, належать до компетенції місцевої та районної влади. Намагаємося вияснити причину такої байдужості до одного з найпрестижніших цілорічних курортів Берегівщини.

Наш співрозмовник – людина, наближена до власника закладу, – просить не називати імен. Каже – це така місцева особливість, коли робочі моменти, а особливо, зауваження щодо роботи місцевої влади, – перетворюються на особисті образи.

Чому така байдужість до закладу, не платите податки?

Якраз навпаки, заклад є справним платником податків, та круглорічно поповнює як місцевий так і районний бюджети.

Комплекс «Косино» – заклад популярний та перспективний, постійно розбудовуємося, розширюємо спектр послуг.

Хорошим сервісом приваблюємо туристів, а головне – створюємо робочі місця, щоб місцеві мешканці мали де працювати. А з роботою у районі – не дуже…

«Дуже важко догодити клієнту, який приїжджає до басейну з поламаною по дорозі машиною»

Але дуже часто бувають моменти, коли руки опускаються. Це – коли до комплексу приїжджають туристи, у яких настрій уже ніякий. Повірте, дуже важко догодити клієнту, який приїжджає до басейну з поламаною по дорозі машиною, а його пасажири – вже намилувалися «приємними» краєвидами та захаращеними обочинами.

Можливо. варто спробувати звернутися до місцевої влади?

Посміхається.

Голова села Товт (Олександр Жігмондович Товт, сільський голова села Косонь, ред.), який перший повинен турбуватися про дороги та порядок, настільки впевнений у своєму вічному перебуванні на посаді, що йому не до таких «дрібниць». Неодноразово зверталися, вказували на проблеми, просили вирішити – косонський «бирів» тільки руками розводить та роздратовано каже, що грошей у сільському бюджеті нема, з району – не дають. Можливо він зі своєю «ПТУшною» освітою не знає, як звернутися до районної влади.

Або не хоче?

І не хоче також. Для чого задля добробуту якихось туристів, які і так приїдуть, псувати щиру дружбу з головою району Петрушкою ( Іштван Петрушка, голова Берегівської районної адміністрації, ред.)

Голову району підприємці цікавлять лише тоді. Коли потрібно допомогти. Наприклад у проведенні якихось заходів, фестивалів, щоб не впасти «в грязь лицем» перед губернатором. Всі чесно допомагаємо. А після проведення міроприємств ( за наші спонсорські) – за всіх забувають. І так до наступного разу. Подекуди – просто годують обіцянками – з області дадуть гроші, тоді буде вам дорога.

А не вкрадуть ті самі гроші на дорогу?

В цьому ніхто з місцевих людей і підприємців і не сумнівається. Вкрадуть, поділяться та залатають дірки на дорогах дешевим та неякісним асфальтом, який не витримує однієї зими. Самі бачите, вибоїни з минулого року поглибшали, хоча зима була м’яка. Але перепади температури зробили своє діло – ям стало в рази більше.

Яка ж перспектива?

«Байдужість до інтересів району, села – у чиновників у крові»

Думаю – ніякої. За роки роботи у Берегівському районі ми пересвідчилися – байдужість до інтересів району, села – у чиновників у крові. Ні на Берегівщині, ні в Закарпатті – не буде порядку, чистоти, доріг ( не односезонних), поки сільські голови та інші посадовці не зрозуміють, що без туризму, підприємств, виробництва – громади збідніють, люди не матимуть роботи і задумаються над тим, хто ж так «докерував».

Ю.Ф., для “Трибуни”

косин5 косино косино2 косино3 косино4 косино6 косино7

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *