65 відсотків дорослих закарпатців хворіють на серцево-судинні недуги

кардіолог65% закарпатців з дорослого населення хворіють на серцево-судинні недуги. Понад 300 тисяч краян мають гіпертонію, а 250 тисяч – ішемічну хворобу серця. Щороку в області від серцево-судинних захворювань помирає до 8,8 тисяч людей, це 25 чоловік – щоденно!

Смертність через серцево-судинні захворювання у працездатному віці (35-55 років) у чоловіків в 3 рази вища ніж у жінок.

Одинадцять симптомів, які можуть говорити про проблеми з серцем

Від правильної роботи серця залежить наше життя. Збої і проблеми в його роботі можуть викликати масу неприємних наслідків, а іноді і привести до летального результату. Ось чому треба дуже уважно ставитися до симптомів, які навіть побічно можуть свідчити про проблеми з серцем, адже вчасно надана медична допомога здатна врятувати життя.
Звернувши увагу на ці сигнали, які посилає хворе серце і вчасно звернувшись до лікаря, ви зможете запобігти серйозним проблемам зі здоров’ям
.

Звичайно, подібні симптоми не обов’язково говорять про проблеми з серцем і можуть супроводжувати інші хвороби. Але якщо ви помітите у себе 5 і більше з них – це привід терміново звернутися до кардіолога за консультацією.
1. Втома
Якщо відчуваєте себе втомленими вже вранці, коли тільки встали з ліжка, не можете нормально працювати через швидку стомлюваність, а після роботи відчуваєте себе взагалі розбитим і виснаженим – це тривожний симптом, який може вказувати на серцеву недостатність.

2. Слабкість
Згідно з опитуваннями, багато пацієнтів, які перенесли серцевий напад, помітили, що незадовго до цього відчували жахливу слабкість – настільки сильну, що не могли утримати в руках навіть легкі предмети.
Відчуття слабкості і безсилля, подібне до того, яке ми іноді відчуваємо при грипі, є тривожним сигналом, який може вказувати на ризик інфаркту міокарда найближчим часом.

3. Тривога
Сильна тривога – один з поширених симптомів, який може вказувати на наближення серцевого нападу. За свідченнями лікарів, відчуття безпричинної тривоги або страху відчували багато пацієнтів, перш ніж потрапили в лікарню.

4. Задишка
Сильна задишка і відчуття нестачі повітря навіть після невеликого фізичного навантаження (наприклад, підйом по сходах на 3 поверх) також може бути тривожним симптомом, з яким слід звернутися до кардіолога. Порушення кровотоку через збої в роботі серця скорочує надходження кисню в легені і викликає задишку.

5. Запаморочення
Мозок потребує постійного і рясного кровотоку. Якщо до нього починає надходити занадто мало крові, з’являється запаморочення, що може говорити про порушення серцевого ритму і ризик в недалекому майбутньому опинитися на лікарняному ліжку з інфарктом.

6. Холодний піт
Якщо ви іноді раптово відчуваєте, як на тілі виступає холодний піт, хоча не займалися фізичними вправами і не нервували, обов’язково зверніть увагу на цей тривожний симптом, який вказує на наближення серцевого нападу.

7. Прискорений пульс
Рідкісні скачки пульсу зазвичай не викликають особливої тривоги. Але якщо у вас постійно нерівномірний або прискорений пульс, особливо при наявності задишки, запаморочення та слабкість, – це вказує на тахікардію і аритмію. Порушення в ритмі роботи серця можуть стати причиною інфаркту або навіть раптової смерті.

8. Біль в грудях
Він може з’являтися раптово і через якийсь час зникати. Тому багато людей взагалі ігнорують подібні симптоми і не усвідомлюють всієї небезпеки цієї ознаки. А адже це може вказувати на наближення серцевого нападу. На жаль, до лікаря зазвичай звертаються, коли проблеми з серцем вже більш серйозні і зона болю поширюється на руки, спину, плечі.

9. Набряклість
Набряклість ніг і збільшення ваги можуть бути ознаками різних проблем зі здоров’ям. Однак це також може говорити про проблеми з серцем. Втрата апетиту і накопичення зайвої рідини в організмі може вказувати на серцеву недостатність.

10. Розлад шлунка
Навіть такі, здавалося б, нешкідливі симптоми як біль, здуття живота і розлад травлення далеко не завжди є показником проблем саме шлунково-кишкового тракту.
Цей тривожний симптом може вказувати і на проблеми з серцем, тому в даному випадку також необхідне термінове лікування.

11. Кашель
При серцевої недостатності в легенях може накопичуватися зайва рідина, що призводить до свистячому диханню, постійного кашлю, іноді з мокротою.

Запам’ятайте ці симптоми і розкажіть рідним і друзям – можливо, це врятує чиєсь життя!

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *