В закарпатській “Просвіті” вшановували Шевченка та нагороджували воїнів АТО (ФОТО)

12 березня відбувся вечір Закарпатського крайового товариства «Просвіта», який був присвячений 202-ій річниці з дня народження геніального українського поета, художника, мислителя і пророка Тараса Григоровича Шевченка (09.03.1814 – 10.03.1861) та 77-ій річниці проголошення державної незалежності Карпатської України (14 – 15.03.1939).

На початку, після співу Держаного Гімну України та молитви «Царю небесний…», Преосвященнійший владика Віктор благословив урочисте зібрання.

Вечір розпочав і виступив з історичною доповіддю голова Закарпатського крайового товариства «Просвіта», доктор історичних наук, громадсько-політичний діяч Павло Михайлович Федака. Відтак військовий комісар Ужгорода підполковник Микола Журавльов провів нагородження медалями учасників бойових дій на Сході України, які обороняють нашу земну Вітчизну від московсько-путінських окупантів та терористів. Олександру Капушу таку відзнаку присвоїли посмертно.

З архіпастирським словом до присутніх також звернувся і керуючий Карпатською єпархією, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви Віктор Бедь, який зупинився на значимості постаті і пророка Тараса Шевченка в житті української нації, а також на героїчній боротьбі наших прабатьків, у роки початку другої світової війни, в обороні і захисті національних і державних інтересів Карпатської України (Закарпаття) від угорських військ та їх німецько-фашистських союзників.

Музичним привітанням від Карпатської єпархії УАПЦ та Української богословської академії учасникам урочистого зібрання стало виконання ряду українських і духовних пісень, які виконали  регент читець Юрій Ропонич та студент академії Микола Скрип.

З декламуванням віршів Тараса Григоровича Шевченка виступив просвітянин Михайло Михайлович Федака.

Відтак з концертною програмою виступила самодіяльна народна хорова чоловіча капела «Боян» Ужгородського національного університету.

За матеріалами прес-служби Карпатської єпархії УАПЦ

просвіта просвіта2 просвіта3 просвіта4 просвіта5 просвіта6 просвіта7 просвіта8 просвіта9 просвіта10 просвіта11 просвіта12 просвіта13 просвіта14 просвіта15 просвіта16

просвіта17

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *