Мало не побилися там, де треба було згуртуватися: чому не всі закарпатські депутати дбають про інтереси громади?

Сьогодні на сесії депутати облради ухвалили звернення до президента – з проханням підписати законопроект про фінансування профтехзакладів, а до Мукачівської міської ради –  виплатити заборговані від початку року зарплати і стипендії в трьох міських ПТНЗ

Мало не побилися там, де треба було згуртуватися – депутати Закарпатської обласної ради сьогодні вкотре показали своє лице. Певна річ, окремі з обранців. Та, правда, більшості присутніх бридко було дивитися, як представники «мукачівської» політсили  робили все можливе, аби їхнім же, мукачівським людям, не платити зарплати. «Губернатор» Москаль навіть  висміяв «сміливість» депутатів: до Президента вони легко можуть звернутися, а до Мукачева – ні. Таку заяву всі присутні зустріли гучними оплесками…

облрадаГоворили-балакали – ще мало, та сіли би й заплакали: закарпатські депутати сварилися навколо питання щодо фінансування ПТНЗ. Треба було всього-навсього підтримати звернення до Президента Порошенка, в якому обранці пропонували Гаранту підписати ухвалений парламентом 4 лютого 2016 року законопроект № 3830-3 «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічних закладів», якими передбачено зміни у фінансуванні закладів професійно-технічної освіти та додатковий фінансовий ресурс з державного бюджету місцевим бюджетам на утримання зазначених закладів. Перед голосуванням за відповідне звернення Москаль запропонував звернутися водночас і до Мукачівської міської ради з проханням виділити кошти на ПТНЗ бодай за три місяці від початку року, а коли надійде субвенція з держбюджету – кошти повернуть. Зі слів губернатора, треба на це 15 мільйонів, і гроші зараз у бюджеті Мукачева є.  Таким чином бодай зніметься напруга в суспільстві.

Відтак Москаль вирішив зачитати відписку, якою годує обласну владу Кабмін: мовляв, 5,8 млрд грн потребує фінансування ПТНЗ, в законі про Держбюджет ці видатки не передбачені, тому «…Яресько рекомендуватиме президенту ветувати законопроект». Озвучене питання викликало чималий резонанс: на трибуну вийшов депутат від ЄЦу Мотильчак. Він півгодини пояснював, хто така Яресько, чи повинні депутати керуватися її відписками і що надто багато покладено на місцеві бюджети.

Виступ депутата збурив майже всіх присутніх, бо виходило так, що депутати від Єдиного центру ніяк не хотіли підтримувати пропозицію звернутися до мукачівської влади, більше того – підіграли спершу було ЄЦу й депутати від «Батьківщини».

Депутат від «Відродження» Іван Чубирко заявив, що днями депутати фракції «Відродження» у Мукачівській міськраді зібрали підписи на проведення  позачергової сесії, щоб депутати прийняли рішення про виділення коштів на ПТНЗ. «Проте міський голова Мукачева не реагує на наше звернення, досі не відбувається нічого – сесію не збирають, нам нічого не повідомляють, ніби проблеми й не існує. Тому я звертаюся до присутніх депутатів ЄЦ з проханням повпливати на міську владу Мукачева, на депутатів із проханням виділити кошти. Ніде в області немає такої ситуації, окрім Мукачева, тільки тут вимушені люди виходити й перекривати вулиці, відстоюючи свої інтереси», – сказав Чубирко.

З його слів, питання тим більше гостре, що (як підтвердив і Москаль) на фінансування ПТНЗ за  І квартал треба 15 мільйонів, а на рахунках Мукачева 49 мільйонів нерозподілених коштів. Висновки?

Зрештою, депутати звернення ухвалили. Мали совість – і таки проголосували навіть єдиноцентристи. Звернулися і до Президента, і до мукачівської влади. Всі ж присутні вкотре могли побачити, «ху іс ху» в облраді: хто про людей справді дбає, а хто – тільки вислужується…

Вл. інф.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *