Угорщина збільшить матеріальну підтримку історичним конфесіям Закарпаття

Україна-УгорщинаУ четвер в області з одноденним робочим візитом перебував держсекретар міністерства людських ресурсів Угорщини, відповідальний за зв’язки з конфесіями, національними та громадськими організаціями. У Мукачеві він зустрівся з єпископом-ординарієм римо-католицької церкви Анталом Майнеком.
Разом вони відвідали й оглянули міський ліцей Святого Іштвана, який утримує єпархія. “Пересвідчившись у цілеспрямованій та ефективній діяльності щодо збереження духовної спадщини угорців краю, яку проводять римо- і греко католицькі громади Закарпаття,- заявив на прес-конфереції в кінці свого візиту Міклош Шолтес,- уряд Угорщини вирішив нинішнього року значно збільшити їх матеріальну підтримку.
Так, римо-католицька єпархія замість отриманих торік 16 мільйонів форинтів цього року одержить 32 мільйона, греко-католицькій церкві попри торішні 5,5 буде виділено 9,6 мільйона, а реформатам передадуть 40 мільйонів форинтів (у 2015 році ця сума становила 21 млн.).”
Держсекретар відмітив плідну виховну роботу, яку здійснюють навчальні заклади, утримувані історичними релігійними громадами. У зв’язку з цим уряд Угорщини виділить 40 мільйонів форинтів на розширення реформатського ліцею у В.Доброні та 100 мільйонів на будівництво гуртожитку мукачівського ліцею Святого Іштвана, пише Голос Карпат Міклош Шолтес передав Анталу Майнеку символічних 50 кілограмів спеченого в Угорщині хліба для соціальної кухні, діяльність якої забезпечує римо-католицька єпархія. Антал Майнек у присутності журналістів щиро дякував уряду Угорщини в особі держсекретаря Міклоша Шолтеса за повсякчасну і вагому матеріальну підтримку історичних конфесій Закарпаття.
Голос Карпат
Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *