Мукачівська міська влада зробила заручником своєї некомпетентності і впертості дітей

Мукачівська міська влада зробила заручником своєї некомпетентності і впертості дітей, абсолютна більшість яких – із незаможних чи неповних сімей
– Акцію протесту з перекриттям автодороги «Київ – Чоп», яку влаштували в понеділок працівники та учні мукачівських профтехучилищ, спровокувала мукачівська міська влада, – заявляє голова облдержадміністрації Геннадій Москаль. – Яка, грубо порушуючи закон «Про Держбюджет України на 2016 рік», відмовляється фінансувати три професійно-технічні навчальні заклади (ПТНЗ). Близько п’ятсот працівників і майже дві тисячі учнів мукачівських ПТНЗ з початку року не отримують зарплату й стипендію, 72 дітей, які є круглими сиротами, не забезпечуються гарантованим державою триразовим харчуванням, а в самих навчальних закладах не йде проплата за енергоносії.
Питання фінансування ПТНЗ досі не вирішено на центральному рівні, однак якщо його навіть перекладуть на обласний та Державний бюджет, мукачівській мерії до вступу змін у законну силу все одно доведеться фінансувати ПТНЗ з міського бюджету. Тому що, згідно ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
Гроші для фінансування ПТНЗ в Мукачеві є, на початок року сума вільних залишків тут перевищує 56 мільйонів гривень. В інших обласних містах Закарпаття (Ужгороді, Берегові та Хусті) професійно-технічні заклади фінансуються з міського бюджету – працівники отримують зарплати, учні стипендію, йде проплата за енергоносії. І те, що цього не хочуть робити в Мукачеві, ні пояснити, ні виправдати не можна. Мукачівська міська влада зробила заручником своєї некомпетентності і впертості дітей, абсолютна більшість яких – із незаможних чи неповних сімей. Якщо в Мукачеві й далі відмовлятимуться фінансувати ПТНЗ, це призведе до соціального вибуху, вина за який повністю ляже на міську владу.

пту


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 18 =