У Лопуховому на Тячівщині відкриють пункт швидкої допомоги

 

В цьому запевнив актив і керівництво села губернатор краю Геннадій Москаль, який навідався у Лопухово в рамках своєї робочої поздки по Тячівщині. Попередньо з таким проханням на вимогу односельчан до керівництва області звернувся депутат Тячівської районної ради Іван Фабрицій.

– Такий пункт знаходиться у селі Усть- Чорна, і лише одна машина обслуговує декілька сіл. Це Усть-Чорну, Руську Мокру, Німецьку Мокру та Лопухово з віддаленими присилками Прочка і Яблуниця. І якщо одночасно надходять виклики з різних населених пунктів, то швидка не в змозі всіх обслужити, – пояснив губернатору районний депутат.

У Лопухові проживає майже чотири тисяч осіб, приріст населення показує позитивну динаміку. Водночас у селі є й чимало людей позилого віку. Працездатне населення в основому зайняте  на лісозаготівельних роботах та займається збором дикоростущих грибів та ягід. Такий вид занять у гірській місцевості супроводжується великим ризиком травматичності. Випадки, коли люди калічаться в горах трапляються досить часто.

А дорога тут – нікудишня, частина її – грунтова. Тож для надання своєчасної невідкладної допомоги жителям села та за необхідності працівникам згаданого підприємства назріла потреба у відкритті в Лопуховому своєї швидкої.

Геннадій Москаль поцікавився,  чи є для цього приміщення з відповідними умовами праці. Як запевнив сільський голова Іван Фабрицій  для цього можна використати територіальний центр, площа якого дозволяє це зробити.

Окрім цього губернатору повідали і про  інші проблеми населеного пункту, вирішити які громадою не в с илі. Найперше –  це дамба, яку нещадно підмивають води норовливої річки Брустурянка. Вона вже неодноразово завдавала шкоди місцевим мешканцям.

Збудована ще за радянських часів, не витримує напору води,  у декількох місцях з’явилася тріщини. І якщо її зруйнує паводок, пів – села буде підтоплено і відрізано від світу.

Болюча проблема для села – це школа, практично непридатна для навчання. Свого часу будівля промокала і тепер її роз’їдає небезпечний для здоров’я дітей грибок. Щоб вона не завалилася, у кожному класі встановили дерев’яні опори.

Тож Геннадій Москаль навідався у цей навчальний заклад, однак констатував, що на жаль накладено мараторій на будівництво нових  об’єктів. І дозволяється поки що робити реконструкцію та ремонтні роботи.

Потребує школа  і автобуса, який від неї забрали в АТО. Як наголосив голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем’янчук, дане питання вже вирішується. Виділено кошти і найближчим часом навчальний заклад отримає необхідний транспорт.

У свою чергу депутат Тячівської районної  ради Іван Фабрицій попросив губернатора краю поставити питання надання  медичних послуг в пріоритетне. В чому отримав від Геннадія Москаля запевняння, що в Лопуховому відкриють пункт швидкої допомоги, як цього потребують жителі цього гірського села.

Любов Немеш, Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

москаль москаль2

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *