В Мукачівській міськраді намагаються ускладнити роботу журналістів

Мукачево-ратушаПро це в спільноті Варишська хижа NEWS пише журналіст Олександра Клімова.

Тут напередодні, лиш незнаю навіщо, рішення мудре прийняли в Мукачівській міськраді щодо акредитації… Так от, є, насамперед, Конституція України, яка передбачає вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб. Також є Закон України, згідно якого, відсутність у журналіста акредитації не може бути підставою для відмови у допуску журналіста, працівника ЗМІ на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень) то так, для інформації), – зазначила  Олександра Клімова.

Зрозуміло, що рішення Мукачівської міської ради “Про затвердження Положення про порядок акредитації ЗМІ при Мукачівській міськраді та її виконкомі” направлено, перш за все, проти опозиційних журналістів, які висвітлюють феодальну систему влади міста, збудовану родиною Балог.

Хоча,  відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень. Про це йдеться в п.1 Статті 26 Закону України “Про інформацію” (Акредитація журналістів, працівників засобів  масової інформації). Так, що всі журналісти можуть вільно відвідувати сесії Мукачівської міської ради, а в разі перешкоджання їх професійній діяльності мають негайно викликати наряд патрульної поліції, для фіксування злочину передбаченого статтею 171 ККУ “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”.

Довідка:

Кримінальний Кодекс України
Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів

1. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, – карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.


Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

One thought on “В Мукачівській міськраді намагаються ускладнити роботу журналістів

  • 14.02.2016 at 13:54
    Permalink

    у мене таке враження , що мер разом фз своїми депутатми ЄЦунами втратили розум, а страх робить із людиною неймовірні чудеса. Страх перед відповідальністю за завідомо незаконно прийняті рішення і корупційні програми депутатським корпусом, де більшість представники від ЄЦ , а інші йогогібриди які під іншими фракціями намагаються догодити конаючому завиівському кланую Однак крок за кроком явний провал у команді молодого мера Ендрю ІІ, а туту тобі на ще ЗМІ хочуть обмежити вїх правах.У яку Європу ЄЦівці хочуть іти? можливої х вектор змінив свій маршрут?

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *