Нардеп Ігор Луценко прокоментував події навколо ужгородського судилища (ФОТО)

Суд фактично не відбувся. Звинувачених свідомо не доставили, послались на те, що заявку на конвоювання слід давати за 5 днів, а не за 2 з половиною, як було по факту.
За ці два дні, бач, Нацгвардія не змогла організувати конвоювання на дистанцію в метрів 50 – ворота СІЗО виходять прямо на будівлю апеляційного суду в Ужгороді.
Робиться це для того, щоб не було картинки «покалічені АТОшники у клітці».
Ми здійняли скандал. Навіть головуючий суддя зробив вигляд, що став на нашу сторону, давши термін прокурорам, щоб ті спробували організувати термінове етапування, але ті «не змогли».
***
Суд ми облишили. Натомість вдалося прорватися у СІЗО.
Фізичний стан в’язнів задовільний. У Педро болить голова і трохи нудить. Так само Бєс. Цвік нормально, Нацик теж ок, хоч і з фінгалом. З Хорватом бачилися в обласному управління – теж фізично ніби ок, хоча обличчя досить, мм, різноманітне. Командирські інстинкти не розгубив – прохав першу чергу витягнуть хлопців.
Загалом, СІЗО в Ужгороді значно краще, ніж у Києві. Може, тому що будувалося по чеському проекту, у 1928 році. Сходе трохи на американські тюрми. Особливість – прозора підлога на поверхах, сонце згори осяює увесь внутрішній простір коридорів. В камерах не видно грибка, на відміну від туберкульозної Лук’янівки.

***
По причина конфлікту. Персонал і власники Хати Магната є за поглядами ватниками. Ворогами, тобто. Вони самі з Горлівки. Власне, ніяких шансів у ПС не по конфліктувати з ними не було. Це мало статися.
Хлопців стріляли з резиностріла, обріза та мисливської двостволки. Дострілювали на дворі вже лежачих. Цікаво, чи буде відео з ЗОВНІШНІХ камер спостереження – тоді розкриється повна картина конфлікту та дій протилежної сторони, яку, виходячи з фактів, треба теж притягати до відповідальності за умисне нанесення тілесних ушкоджень.
На мій погляд, наявність цього відео може бути сигналом про об’єктивність слідства. Якщо його не буде –це просто розправа.
Москаль, звісно, став на бік ватників. Все а бо практично все, що він оголосив на прес-конференції, є або міфом, або спотворенням фактів.
Суди будуть в п’ятницю починаючи з 10-30.
Треба туди їхати. Судді не почувають себе впевнено. Прокурори взагалі відверто бліді, як смерть. Треба тиснути.
***
Місцевий актив ніби включився у боротьбу. У поїзді та таксі тема Правого сектору звучить, з нотами співчуття.
Саме місто відносно тихе, але і жваве. Європейське планування – з пропорційно немалим пішохідним центром, де зранку чергують жебраки. Усміхнені цигани на вулицях, усміхнені цигани у СІЗО.
Витрати на перебування склали десь 250 грн – їжа та ганяння на таксі.

Фото Павла Федаки

луценко парасюк2 луценко парасюк луценко

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *