За 11 місяців 2013 року на 15% більше сімей отримали квартири за державними програмами доступного житла

 

Вілкул– Уряд приділяє особливу увагу створенню умов для розвитку житлового будівництва та державних програм доступного житла, для того, щоб надати можливість якомога більшої кількості людей отримати власні квартири, в тому числі на пільгових умовах, за підтримки держави. За 11 місяців 2013 року, навіть в умовах кризи, зросли на 8,3% (до 9 млрд.грн.) обсяги виконаних робіт у житловому будівництві (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Зокрема, за 11 місяців 2013 року майже 4800 сімей вже отримали власні квартири за державними програмами доступного житла. Це на 15% більше, ніж за минулий рік, – сказав Олександр Вілкул під час підсумкової колегії Мінрегіону.

 Він зазначив, що Україна здійснила колосальний ривок щодо спрощення процедури отримання дозволу на будівництво. У рейтингу Світового Банку щодо ведення бізнесу за 2013 рік Україна піднялася за цим показником на 145 пунктів (зі 186-го місця на 41 місце). «Завдання на наступний рік – увійти в 20-ку рейтингу Світового банку», – сказав Олександр Вілкул.

З 2011 року в 2 рази (з 20 до 10) зменшено кількість дозволів на будівництво. В 5,7 разів (з 375 днів до 65 днів) скоротився час на їх отримання. Ще в минулому році щорічно видавалось 40 тис дозволів на будівництво. За 11 місяців цього року майже 100 тис замовників отримали право на будівництво за декларативним принципом.

В регіонах триває робота зі створення містобудівного кадастру. Служби містобудівного кадастру вже працюють в усіх обласних центрах, 104 містах обласного значення (58%) та 121 адміністративному районі (24,6%).

 – Для ефективного розвитку населених пунктів та недопущення їх хаотичної забудови Урядом поставлене завдання місцевим органам влади створити якісні генеральні плани, в тому числі з урахуванням зонування. Воно визначає, де має будуватися житло і зони відпочинку, де повинні розташовуватися промислові об’єкти. Зонування відбувається з урахуванням необхідності збереження пам’яток історії та культури, – сказав Олександр Вілкул. За 2013 рік були актуалізовані генеральні плани обласних центрів (в Одесі закінчується процес) і більшості населених пунктів.

Віце-прем’єр поставив завдання Мінрегіону активізувати роботу з надання публічності генпланам. «Вони мають бути опубліковані на сайтах міст і бути в вільному доступі для інвесторів і жителів. В 2014 році Уряд зніме з картографічної основи, на базі якої створюються генплани, гриф «для службового користування», – сказав він. Наразі вже генплани 74-х міст можна подивитися в інтернеті.

– Наступного року ми вводимо будівельні стандарти, гармонізовані до європейських нормативних актів – Єврокодів. Це дасть можливість застосовувати в Україні технічні рішення західних проектувальників. Також Єврокоди спрямовані на підвищення конкурентоспроможності вітчизняних будівельних фірм, перш за все, проектувальних, – сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр зазначив, що Уряд проводить курс на імпортозаміщення в будівельній галузі. Якщо на початку 2010 року будівельники використовували 50% матеріалів українського виробництва, то в 2013 році – вже 80%. Завдання на наступний рік – щоб не менше 85% будівельних матеріалів вітчизняного виробника використовувалося при будівельних роботах.

– Збільшення обсягів будівництва, використання вітчизняних будівельних матеріалів – це вирішення житлових проблем українців, а також створення нових робочих місць в галузі, – сказав Олександр Вілкул.


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − nine =