Виноградівська ДПІ повідомляє про податкові нововведення

податковаДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області повідомляє , що наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 року № 481 зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 01.10.2013 1686/24218 затверджено форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення.

Нова форма суттєво відрізняється від нинішньої, адже в ній передбачається заповнення лише 9-ти граф, а не 12-ти.

Цей документ дозволяє підприємцям обрати для себе зручний варіант ведення Книги.

Прихильники класичного документообігу можуть заповнювати її в паперовому вигляді, а платники, які вже оцінили переваги технічного прогресу, – в електронному.

Другий варіант передбачає необхідність отримання посилених сертифікатів ключів (якщо такі ще не отримано). Власники посилених сертифікатів відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді, укладають договір про визнання електронних документів з контролюючим органом та формують заяву на отримання Книги, яку надсилають до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Орган Міндоходів протягом 3 робочих днів формує і надсилає самозайнятій особі повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації.

Варто підкреслити, що у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.

Звертаємо увагу, що Наказ від 16.09.2013 р. №481 набере чинності з дня офіційного опублікування.

Детально з наказом та Порядком ведення Книги обліку можна ознайомитись за посиланням    http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62853.html

 

Відділ обслуговування платників податків

ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − three =