Нацбанк вводить у обіг монети, присвячені Ужгороду

P03000083477238В Управлінні Національного банку України відбулася презентація пам’ятних монет «1120 років м. Ужгороду», що вводяться в обіг 25 грудня 2013 року.

Участь у заході взяли заступник начальника управління Національного банку України в Закарпатській області Любов Лендєл, начальник відділу готівкового обігу і касових операцій управління Національного банку України в Закарпатській області Оксана Дердяк. Любов Лендєл повідомила, що Національний банк України, продовжуючи серію «Стародавні міста України», ввів в обіг 25 грудня 2013 року пам’ятні монети номіналами 10 та 5 гривень, присвячені адміністративному центру Закарпатської області – Ужгороду, мальовничому місту, розташованому на берегах ріки Уж, яке виникло як фортеця та було свідком багатьох історичних подій у Закарпатті.

Монету «1120 років Ужгороду» номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – «пруф», маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 2 000 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України. Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,54 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; під гербом на стрічці напис – УЖГОРОДСЬКИЙ ЗАМОК; у центрі зображено Ужгородський замок, обнесений захисним муром, на тлі якого гілочка сакури; ліворуч – рік карбування монети 2013; унизу на дзеркальному тлі – номінал: на монеті зі срібла – ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу – П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ та праворуч логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монет на дзеркальному тлі зображено панораму міста та пішохідний міст через річку Уж в обрамленні гілок сакури; угорі ліворуч – герб Ужгорода; унизу розміщено напис: 1120/РОКІВ УЖГОРОД.

Зараз спостерігається значний попит на нумізматичну продукцію Національного банку України: «Усе більше українців поповнюють свою колекцію українськими пам’ятними монетами. Адже монети з часом стають дорожчими, а вартість їх зростає. Завдяки використанню дорогоцінного металу, високій художній цінності та сучасним технологіям пам’ятні монети можуть використовуватись як ефективний інструмент зберігання та примноження заощаджень», а також як цікавий та цінний подарунок – додала Оксана Дердяк – начальник відділу готівкового обігу і касових операцій управління.

Прес-служба Управління Національного банку України в Закарпатській області


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × three =